YOZGAT İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl İzleme Araştırması Gerçekleştirildi.

İl İzleme Araştırması Gerçekleştirildi.

Ölçme değerlendirme çalışmalarına nitelik kazandırmak ve Ülke genelinde ölçme değerlendirme alanında standart sağlamak amacı ile  Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi kapsamında müfredatta yer alan kazanımların öğrenciler tarafından ne kadar edinildiği, eğitim çıktılarını etkileyen faktörlerin neler olduğu ve Ülkemize göç etmek zorunda kalan yabancı uyruklu öğrencilerin kazanımları edinme düzeylerinin belirlenebilmesi, öğrencilere geri bildirim verilmesi ve okul bazlı değerlendirme yapılabilmesi amacıyla İl İzleme Araştırmalarının 5. Sınıflar düzeyinde 08-09 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yozgat geneli 14 ilçede 5955 5. Sınıf öğrencisinin katılığı araştırma üç oturumda tamamlanmış olup,  araştırmada Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarından 25 er soru soruldu. Yapılan İl İzleme Araştırma raporu tamamlandığında yozgatodm.meb.gov.tr sitesinden yayınlanacaktır.

Karatepe Mahallesi Yozgat Valiliği Binası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0354 280 66 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.